RCS Systemy Komputerowe 2 S.J.

Edukacja

 

Szkoła w Cyfrowym Środowisku Nauczania Apple

 

edukacja

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Cyfrowe Środowisko Nauczania oparte na technologii firmy Apple wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła”. Wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli narzędzia, aplikacje, usługi oraz zasoby edukacyjne są innowacyjne, intuicyjne oraz interaktywne.

Dotychczasowe doświadczenie firmy Apple wraz z jego Partnerami Edukacyjnymi ASEE (Apple Solution Experts Education) zdobyte w licznych implementacjach Cyfrowego Środowiska Nauczania w kraju i za granicą np. w gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu (www.kassk.pl/mobilne) czy w szkołach Piwoniego w Szczecinie (www.piwoni.pl) pozwala twierdzić, że umiejętne korzystanie z możliwości Cyfrowego Środowiska Nauczania oraz właściwy dobór metod pracy przez nauczycieli pomaga wykształcić takie podstawowe umiejętności uczniów jak: pisanie, czytanie, liczenie, oraz pomaga w kształtowaniu kompetencji społecznych i twórczych poprzez poprzez rozwój kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności pracy w grupie.

Szkolenia

Szkołom, które planują wdrożenie rozwiązań, oferujemy serię szkoleń wspomagających rozwój zawodowy nauczycieli – Apple Professional Development. Jest to zestaw warsztatów rozwojowych dla Grona Pedagogicznego obejmujących kategorie:

Podstawy

Są to warsztaty zorientowane na zdobywanie wiedzy i umiejętności o charakterze technicznym. Uczestnicy dowiadują się, jak skutecznie włączyć narzędzia Apple do własnych strategii dydaktycznych.

Program Nauczania

Te warsztaty poświęcone są przede wszystkim adaptacji i opracowywaniu programów nauczania – z uwzględnieniem zastosowania rozwiązań Apple w nauczaniu konkretnych przedmiotów (np. matematyki, języków obcych, historii, plastyki, nauk przyrodniczych) oraz w pracy indywidualnej uczniów.

Wsparcie

Te warsztaty są przeznaczone dla kadry kierowniczej szkół i osób podejmujących decyzje merytoryczne dotyczące procesu dydaktycznego – poświęcone są zatem planowaniu strategicznemu, implementacji rozwiązań i opracowywaniu programów nauczania.

Wszyscy prowadzący warsztaty Apple wspomagające doskonalenie zawodowe są nauczycielami-praktykami. Dzięki temu patrzą na potrzeby szkoły z właściwej perspektywy: wiedzą, co jest ważne w klasie, i potrafią dobrać informacje o produktach Apple faktycznie użyteczne dla nauczycieli i uczniów.

Filary Cyfrowego Środowiska Nauczania

W ramach programu „Cyfrowa Szkoła” proponujemy Państwu następujące Cyfrowe Środowisko Nauczania:

Filar I – Narzędzia i osprzęt:

  • wyposażenie wszystkich uczniów i nauczycieli w iPad lub iPad mini,
  • wyposażenie pracowni w laptop MacBook lub komputer iMac,
  • wyposażenie pracowni w projektor multimedialny o krótkiej ogniskowej ze złączem cyfrowym HDMI,
  • wyposażenie pracowni w AppleTV w celu bezprzewodowego przesyłania obrazu z iPada na projektor,
  • wyposażenie sali lekcyjnej w szafkę do przechowywania iPadów,
  • wyposażenie szkoły w access point Wi-Fi i router.

 

atl-service.kiev.ua
terryc.freeblog.biz
ワールドメイト

współpracujemy